Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Kurz nemčiny cez úrad práce ?  (Přečteno 354129 krát)
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #15 : Duben 02, 2012, 04:05:27 pm »

To nevím Úsměv
Oni po mě kromě pasu žádné další papíry nechtěli, jenom v tom formuláři bylo třeba vyplnit přesná data, od kdy - do kdy školy, jednotlivá zaměstnání, to jsem opisovala z výpisu české sociálky. To v hlavě nenosím. Pokud to máš s prací takhle jednoduché, tak to nejspíš zvládneš a první dobrou.
Zaznamenáno
djazu



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #16 : Červen 10, 2012, 12:06:42 pm »

V nemecku musíš mať odpracovaných tých 12 mesiacov aby si mal nárok na tieto veci.Treba to vydržať a potom má človek aspoň zábespeku že nezomrie od hladu ako u nás Smích
Zaznamenáno
onder



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #17 : Září 25, 2013, 11:01:56 pm »

Zdravím všechny,

chtěl bych se zeptat jak dlouho musím mít odpracováno v Německu, abych měl nárok na kurz před úřad práce a zda jsou podmínky stejné po celém Německu, jestli můžu pracovat kdekoliv v Německu a pak žádat o kurz němčiny.

Někde jsem četl, že stačí mít odpracovány 3 měsíce, jinde 12 a někdo píše i rok a půl, takže bych chtěl vědět jak dlouho musím pracovat, abych měl na kurz nárok.

Díky moc
Ondřej
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #18 : Září 26, 2013, 10:21:09 am »



 Integracny kurz Ti moze dat urad prace,ale aj jobcenter-socialny urad prace...nato aby si dostaval peniaze z uradu prace cize peniaze v nezametsnanosti 1 musis mat odpracovanych 12mes...na jobcenter co viem ja staci ked ma clovek v Nemecku anmeldung cize doklad z KVR ze tu byva a minimalne 2-3mes odpracovane...ak mas odrobene menej ako 12mes a si bez prace mozes ist na socialny urad-jobcenter sa nahlasit,ze si bez prace a zaroven poziadat o socialnu pomoc..ked mas zmluvu od byvania v nemecku zaplatia ti byt dostanes 382euro mesacne zdravotne poistenie zaplatia ti a daju aj 50% zlavu na cestovne...a ked tam budes treba pisomne poziadat o integrationsdeutsch kurz...ten trva 6mes ..hlavne ludom co vedia slabo nemecky pomoze,ked sa budu poctivo ucit ulohy robit a davat pozor na hodine...bez nemciny tu clovek bude robit,len tie najhorsie joby za mizerne peniaze cez agentury..ak mas otazky kludne pytaj sa..tam ale na jobcenter je to tvrdsie hlavne pre mladych ludi...snazia sa ich rychlo zbavit a zamestnat...ked by si zmakol dva integracne kurzy po 6mes cize 12mes v skole mozes mat slusnu nemcinu...ak natom maknes Úsměv
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #19 : Září 28, 2013, 12:11:29 pm »

V nemecku musíš mať odpracovaných tých 12 mesiacov aby si mal nárok na tieto veci.Treba to vydržať a potom má človek aspoň zábespeku že nezomrie od hladu ako u nás Smích

V Nemecku se muze na pracaku prihlasit kdokoliv za ucelem hledani prace. I ten, kdo tady jeste nepracoval. Pracak by mel byt v tomto pripade napomocen pri hledani zamestnatni a rychlejsimu zacleneni do zdejsiho pracovniho zivota.  Jedina vyjimka: dotycnemu v tomto pripade "nehrozi" od pracaku zadne davky v nezamestnatnosti. Na prideleni nejakeho kurzu nevznika zadny pravni narok, zalezi jen a jen na benevolenci dotycneho Sachbearbeitera, na jeho nalade jak se den pred tim napapkal a vyspinkal.  Pro informaci: na pracaku se za ucelem hledani prace muze prihlasit i ten, kdo pracuje i na plny uvazek a neni se soucasnym zamestnanim z jakehokoliv dovodu spokojen a chysta si najit novou praci. I v tomto pripade se muze prihlasit a Arbeitsamt ho zaeviduje a obcas!!! mu snad posle i nejakou nabidku.
Zdravi Milan       
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #20 : Září 28, 2013, 12:35:45 pm »



 Kurz nemciny clovek nemusi dostat,ale moze....len to treba pekne po nemecky pisomne podat ziadost a rozumne odvovodnit..integracne kurzy nemciny su tu tak preco by to nemohli ludia vyuzit a dat do poriadku nemcinu... Co???
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #21 : Září 28, 2013, 01:02:22 pm »


Nikdy jsem v DE neodpracovala ani den. Přišla jsem jako žena v domácnosti. Nemám nárok na žádnou podporu. Na úřadu práce jsem pouze registrovaná (přijít na podatelnu, nafasovat formulář, vyplnit všemi údaji od narození, přes studium a všechna zaměstnání). Nic od nich nedostávám, žádnou podporu. Jediné, co jsem od úřadu práce dostala nabídnuto, byl kurz němčiny. Jak to probíhalo, jsem psala o kus výš.



Dosť pochybujem o tom, čo píšeš. Ja som sa totiž hlásila na urade práce, hneď ako som prišla do Nemecka (inde som vysvetlovala, že kvôli možnosti poberať cez slovenský pracovná úrad dávky v nezamestnanosti ešte 3 mesiace) a na otazku nejakého preškolenia mi odpovedali, že pokiaľ som  v Nemecku nikdy nič neodpracovala, tak nemám nárok na žiadne "služby" zo strany nemeckého pracáku, takže mám pocit, že dosť kecáš.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #22 : Září 28, 2013, 01:04:58 pm »

Možno si ale predsa len nevymýšlaš, ale potom sú Nemci naozaj na hlavu: nejakej, čo si sem arogantne príde bez akejkolvek znalosti nemciny a nikdy nic v Nemecku neodpracovala, hned ponuknu kurz nemciny, kym mne, ktorej neuznali vzdelanie kvoli jednej byrokratickej prkotine, ktora sa bohuzial neda prekonat, tej povedali, ze ich mozem ... zaujimava politika veru Šok
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #23 : Září 28, 2013, 01:41:00 pm »

To by ste sa divili,ake vselijake probehy v Nemecku su...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #24 : Září 28, 2013, 01:49:52 pm »


 Jahoda Ty sa nato pozeras zo zleho uhla...Nemecko vie velmi dobre co robi...oni investuju do ludi...zaplatia im kurzy nemciny...skolenia pripadne ausbildungy umschulngy atd ale vedia,ze ti ludia po istom case budu robit a tym padom budu oni zase do socialneho systemu prispievat druhym...to je ta solidarita...nepozerajte sa nato stym cesko-slovenskym videnim...keby nemeckom takym pripadom nepomoze ti ludia by boli do dochodku na socialke a tym padom by to Nemecko vyslo podstatne drahsie nez to,ze im teraz zaplatia nemcinu skoly zivot atd....
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #25 : Září 28, 2013, 07:33:10 pm »

sorry, pozeram sa na to ako chcem ... na Slovensku som tvrdo makala, skoro nic som z toho nemala, prisla som do Nemecka z cisto osobnych dovodov, kvoli prkotine mi neuznali vzdelanie a musela som robit dost dlho nekvalifikovanu pracu, aby som vobec pracovala a neboli ochotni mi zaplatit ani vindru, ziadne skolenie ... kym henta pride do Nemecka ako velka voda, nic nevie a este jej zaplatia i kurz ... ja som vedela perfektne po nemecky, ked som sem prisla
Zaznamenáno
miska84



Karma: 1
Příspěvků: 19


« Odpověď #26 : Srpen 11, 2014, 12:00:58 pm »

Dobrý deň, prosím Vás viete mi poradiť ako prebieha integračný kurz celodenný? neviem nič po nemecky, možno tak pozdraviť ale to je všetko a mám obavy, že či to zvládnem a neviem si to vôbec predstaviť, ako tam budem hovoriť a hlavne počúvať, čo mi vysvetľujú alebo robiť nejaké cvičenia po nemecky, keď nerozumiem... Prosím len o seriózne odpovede, ďakujem všetkým,ktorí sú seriózni a poradia ďakujem
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #27 : Srpen 11, 2014, 12:12:13 pm »


V Nemecku se muze na pracaku prihlasit kdokoliv za ucelem hledani prace. I ten, kdo tady jeste nepracoval. Pracak by mel byt v tomto pripade napomocen pri hledani zamestnatni a rychlejsimu zacleneni do zdejsiho pracovniho zivota.  Jedina vyjimka: dotycnemu v tomto pripade "nehrozi" od pracaku zadne davky v nezamestnatnosti. Na prideleni nejakeho kurzu nevznika zadny pravni narok, zalezi jen a jen na benevolenci dotycneho Sachbearbeitera, na jeho nalade jak se den pred tim napapkal a vyspinkal.  Pro informaci: na pracaku se za ucelem hledani prace muze prihlasit i ten, kdo pracuje i na plny uvazek a neni se soucasnym zamestnanim z jakehokoliv dovodu spokojen a chysta si najit novou praci. I v tomto pripade se muze prihlasit a Arbeitsamt ho zaeviduje a obcas!!! mu snad posle i nejakou nabidku.
Zdravi Milan      

Súhlasím s Milanom, že je to často len a len na nálade úradníka, či ponúkne nejaký kurz, na ktorý dotyčný zo zákona nemusí mať žiadny nárok. Takže skúsenosti slunečnice by som nebrala za bernú mincu a dôkaz, že sa to dá tak vždy. Možno narazila na zvlášť ľudskú a príjemnú úradníčku.
« Poslední změna: Srpen 11, 2014, 12:31:41 pm od jesennavila » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #28 : Srpen 11, 2014, 12:22:15 pm »

Uradnik ziaden kurz nemciny neponuka..jemu je na salame ako hovori cudzinec...to cudzinec musi vyvijat aktivitu a poziadat o integracny kurz nemciny urad prace ci socialny urad...a potom uz stym uradnik musi nieco robit ked to ma pred sebou cierne na bielom ziadost....poznam vela ludi z eu aj slovakov ktorym to zaplatili..vsetci sme si oto pisomne poziadali a dostali sme integracny kurz nemciny.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #29 : Srpen 11, 2014, 12:23:31 pm »



 Miska nemusis sa nicoho bat..teba daju do A1 alebo A2 re uplnych zaciatocnikov..oni uz maju metody ako vas naucit nemcinu...hlavne zahod strach ktory zvezuje a nepocuvaj neprajnych krajanov.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Spanelsko.es © 2024
Milujeme Španělsko - Ze Španělska o Španělsku, česky i španělsky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Španělsku - Španielsku.
Pokud jedete z nebo do Španělska - spolujizda autem vám ušetří náklady na cestu.

autostop| Zahnarzt München