Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Urad prace  (Přečteno 100300 krát)
Daron



Karma: 0
Příspěvků: 12


« : Září 19, 2013, 10:06:45 am »

Zdravim.
Pred mesiacom som prisiel do Kolina. Som absolvent VS (informatika), ale moja nemcina je slaba na to, aby som mohol makat vo svojom odbore. Ak k tomu priratame nulove skusenosti, tak je kazdemu jasne, ze nemozem pracovat ako informatik.
Takze som si zhanal pracu vo fabrike, alebo v sklade, s tym, ze o rok, mozno skor, ked sa naucim nemecky, zamestnam sa uz v mojom odbore.

Problem je ten, ze sa mi ozvali len z 1 agentury, na zeitarbeit pracu. Pri pohovore mi povedali, ze pre mna maju monotonnu pracu vo fabrike (nieco s autami), co mi vyhovovalo. No hned druha pracovnicka, ma poslala na druhy den do Messe, upratovat na veltrh. Ze v pondelok pojdem do fabriky.  Avsak, rozpraval som sa s "kolegami" na Messe, ti povedali, ze pri zeitarbeit je to bezne, ze nas stiahnu z mojej prace a poslu ma niekam inam, ked potrebuju a nemaju dost ludi. To sa mi nepaci, ak to budu robit, rozmyslal som o vypovedi. Povedzme si pravdu, nestudoval som 5 rokov (prevazne matematiku) na to, aby som behal 10 hodin s metlou a kontajnerom a zbieral odpad. Pracu vo fabrike, za strojom, by som ako tak vydrzal.

Ak by som isiel na urad prace, pricom som bol zamestnany 1 (alebo 4-5 dni), dostanem tych necelych 400€ a mozem navstevovat kurzy? Nebudu ma aj z uradu prace posielat na nejaku zeitarbeit? Ak na urade prace uvediem, ze chcem ist na kurz nemciny, aby som sa integroval a hladam pracu len ako Informatik, (logicky mi nic take nemozu najst), tak ma nebudu posielat zametat ulice?
Alebo ak poviem, ze mozem pracovat aj v produkcii, neposlu ma do nejakej zeitarbeit agentury? Mne totiz vadi najviac to, ze teraz sa mam kazde rano hlasit, alebo vecer, aby mi povedali, kedy a kde pracujem...

A este otazka k tym kurzom. Poslu ma napriklad na 2 mesacny kurz NJ. Pocas toho obdobia mi nebudu davat ponuky na pracu? Lebo ako pojdem na kurz, ked ma zavolaju do prace? A co ak by som chodil na kurz, a v decembri sa rozhodnem, ze idem naspat na SR? Musim to preplatit?
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #1 : Září 19, 2013, 10:23:16 am »

pokial si v nemecku nepracoval, pracovna agentura pre teba ani nepohne prstom
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #2 : Září 19, 2013, 10:24:27 am »

ak mas vypoved obojstrannu z tvojho posledneho pracovista, chod na vas urad prace, tak sa zaregistruj a povedz, ze si chces hladat pracu v EU, oni ti to povolia a budes dostavat myslim 3 mesiace podporu v nezamestnosti zo Slovenska, cez nemecky pracovny urad
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #3 : Září 19, 2013, 10:24:47 am »

ale kurzy ti nepreplatia, mne tiez odmietli
Zaznamenáno
Daron



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #4 : Září 19, 2013, 10:28:41 am »

Pracujem od vcera, ale neviem ako dlho vydrzim.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #5 : Září 19, 2013, 09:31:13 pm »

Ja jsem zvedavy jak dopadnu ja. Pracoval jsem dva mesice a mel jsem uraz a leceni se mi potahne vice nez rok. Teoreticky by mi to meli uznat ikdyz me zamestnavatel behem nemoci vykopl. Z nemocenske mi stahuji prispevek pro nezamestnanost. Ale je to jen teorie a praxe muze byt jina.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Září 19, 2013, 10:13:43 pm »

Daron ja to nechapu....

Proc by Ti Němci meli neco davat ?
Neco umožňovat ?

Každý kdo neumi Nemecky si musel neco projít a treba i smetak...
Nekdo jiny McDonald's a nekdo stavbu...
A u toho chodit do večerního kurzu.
A platim si ho sam.

Jak by ten stat dopadl kdyby to slo a delal to kazdy ?  Mrknutí
Už ted to moře lidi zneužívá kde to jde...



Je me lito, budes muset jako my ostatní. .. Makat  Mrknutí
« Poslední změna: Září 19, 2013, 10:18:17 pm od jirike » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Září 20, 2013, 06:14:33 am »

Daron chod na Jobcenter-socialny urad v Koline a poziadaj  o socialnu pomoc...tam by si poziadal o kurz nemciny a pomohlo by sa ti...plus jobcenter ti moze zaplatit byvanie v Koline pocas toho obdobia co budes na Jobcentre a dali by Ti 382euro mesacne na jedlo,50% zlavu na mesacnik na cestovanie,zdravotne poistenie ti zaplatia...ak prerusis kurz nemciny a odides z Nemecka nemusis nic doplacat....ale toto nerob...ked ti to daju dokonc to..lebo je rozdiel sa ucit nemcinu v nemecku a na slovensku,..v nemecku ked si das nemcinu dokopy mas buducnost,lebo ludia ako ti su tu vitani a hladani..makni chlape na nemcinu a bude to oki...
« Poslední změna: Září 20, 2013, 06:24:14 am od hary01 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #8 : Září 20, 2013, 06:20:50 am »


 Ked by si bol na socialnom urade-Jobcenter v Koline nahlaseny ako nezamestnany a budes robit kurz nemciny pocas toho obdobia ti nikto neposle z uradu ziadnu prac.ponuku,lebo sa ucis nemcinu...a taky 6mes integracny kurz by ti velmi pomohol...a uradnicka ak uvidi ze mas potencional budu sa ti snazit najst job pre informatika...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #9 : Září 20, 2013, 06:27:12 am »


 Nepocuvaj tu ludi,ze chod robit k lopate a plat si vecerny kurz sam...to je zavist...pekne chod na jobcenter...priprav sa,ze tam su drsni uradnici...ale to prezijes...mily k nikomu niesu..po vecine...prezijes a pomozu ti...lebo nechcu aby ludia boli dlho tam a stat ich zivil...a ty zas ked budes robit budes platit take velke dane,ze si nemusis robit vyciky,ze ta nemecko zivi..bude ta zivit 6mes mozno viac,ale ty ak najdes si job vos vojom odbore sam uvidis ake dane a odvody budes platit... Valím oči! Super!
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #10 : Září 20, 2013, 06:28:44 am »



 Jirike ked tak citam co to pises mam pocit,ze Tebe by bolo dobre v Amerike...tam je mizerny socialny system a ludia koncia na ulici...myslim,ze tam by si sa citil ako rybicka vo vode... Smutek
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #11 : Září 20, 2013, 06:58:14 am »

Ne. Fakt Ti/Vam to nijak nezávidím. ..

Nechtěl bych byt rakovinou jakekoli společnosti ani doma v ČR a uz vubec ne, jinde v cizí zemi.

Pracovní urad a socialka by mel sloužít v nouzi...
Potřebným lidem...

A ne proto ...ze zrovna tohle se me nechce delat...

A kvůli svym pravicovym nazorum nemusim do Ameriky...

Pracuju. Platim dane. Vychovavam dalsi danove poplatniky...
A ucim je totéž,  ze bez prace nejsou koláče. ..

Ty tady vylozene nabádás ke zneužívání systému.

Jak myslíš že sem jim to bude dlouho líbit ?

Už ted je vidět jak dopadli prilis štědre systemy... viz Řecko a jine..

Ja myslím že prace je vsude dost, jen prostě nekdo chce ty koláče zadarmo...
Jako za komunistů. ..

Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #12 : Září 20, 2013, 07:54:10 am »

Tak me napadlo, kdyz tohle nabizeji Nemci, tak to musi fungovat opacne nebo ne? Jako ze by treba Nemec prisel do Cech nebo  Bulhar, Rumun...... a chtel se naucit cesky, tak cesky pracovni urad vysoli prachy na jeho integraci? Nebo slovensky?
Zlatej Klaus (i pres tu amnestii)
Ze bych se prestala namahat, abych syna naucila ceskou gramatiku. Škleb Kdyz ho to v Cechach nauci a jeste mu za to zaplati? Škleb
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #13 : Září 20, 2013, 10:55:37 am »


 Didi do Ciech ti pojde max ukrajinec...lebo nieje v Eu...Rumuni Bulhari vsetci idu na zapad a nie na vychod....
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #14 : Září 20, 2013, 11:11:31 am »

Jiste, protoze Cesi nejsou s prominutim tak hloupi, aby zivili jeste cizi verbez. Oni maji dost sve.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Spanelsko.es © 2024
Milujeme Španělsko - Ze Španělska o Španělsku, česky i španělsky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Španělsku - Španielsku.
Pokud jedete z nebo do Španělska - spolujizda autem vám ušetří náklady na cestu.

autostop| Zahnarzt München