Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Aupair + prac. povolení  (Přečteno 62733 krát)
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« : Leden 14, 2008, 04:12:43 pm »

Ahojky, chtela bych se zeptat, zda plati i to, ze kdyz budu delat rok praci aupair, je mozne taky dostat pracovni povoleni? Mam min. mzdu 260 euro mesicne. Dekuji za jakoukoliv odpoved.
S pozdravem Marketa Crhova
« Poslední změna: Leden 14, 2008, 04:17:13 pm od David » Zaznamenáno

Makis
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Leden 19, 2008, 03:14:08 am »

Ahoj Markéto,
nikdo ti nepíše, tak já ti tedy napíšu Úsměv
Můžeš se určitě zajít zeptat na Kreisverwaltungsreferat (KVR), (V Mnichově metro U3/6-Poccistr.)
Podle mě ale máš na práci aupair již jedno pracovní povolení na max. jeden rok. S rodinou si můžeš sepsat smlouvu jakou chceš, 260 je minimum, poptávka po aupairkách je velká, takže když budeš požadovat 500 + kurzy němčiny nebudeš určitě vyjímkou, musíš ale pak počítat s větším počtem odpracovaných hodin. Záleží to ale taky na štěstí na jakou naraziš rodinu.
Hezký den,
David
« Poslední změna: Leden 19, 2008, 02:36:52 pm od David » Zaznamenáno
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« Odpověď #2 : Leden 20, 2008, 08:03:40 pm »

Ahojky Davide, me jenom zajimalo to, jestli dostanu na aupair pracovni povoleni tot vse. Jinak spise premyslim o nejake pracovni pozici. Mam vystudovanou ekonomku, pracovala jsem pul roku v Anglii, takze se domluvim plynne anglicky, bavila by me prace v hotelu a zajimalo by me jestli si mohu treba zazadat o praxi. Btw. nevis prosimte jake jsou ceske firmy v Mnichove, nebo jak to muzu aspon zjistit?
Dekuji M.Crhova
Zaznamenáno

Makis
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Leden 20, 2008, 10:58:09 pm »

Ahoj Marketo,
ano, samozřejmě že na aupair dostaneš bez problému prac. povolení, i jen s angličtinou by jsi našla v Mnichově ale i praktikum nebo práci, např. tady jedna nabídka.
Zaznamenáno
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« Odpověď #4 : Leden 21, 2008, 02:51:15 pm »

Jsi si opravdu jisty, ze to pracovni povoleni dostanu? to je ted nejaka nova novela?
Zaznamenáno

Makis
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Leden 21, 2008, 03:58:40 pm »

Tak já samozřejmě počítám s tím, že jsi přečetla vlevo článek au-pair a že tedy splňuješ podmínky v prvním odstavci, tedy např. že máš do 25let, atd...

Čerpal jsem z arbeitsagentur.de ->  http://www.au-pair-info.de/seiten/au-pair_aamtinfo.html
Konkrétně tam stojí:
Citace
"4. Arbeits- und Aufenthaltsgenehmigung

Eine Arbeitsgenehmigung benötigen Au-pairs, die Staatsangehörige von Nicht-EU-/EWR-Staaten sind oder von Staaten, die der EU ab 1.5.2004 beigetreten sind. Sie wird auf Antrag von der örtlich zuständigen Agentur für Arbeit erteilt. Die Arbeitsgenehmigung muss nach der Einreise, aber noch vor der Arbeitsaufnahme eingeholt werden. Deshalb darf das Au-pair erst nach der Erteilung der Arbeitsgenehmigung beschäftigt werden. Die Arbeitsgenehmigung kann nur bis zu einer Geltungsdauer von einem Jahr erteilt werden und nur an Au-pairs unter 25 Jahren und nur für eine Beschäftigung in einer Familie2, in der Deutsch als Muttersprache gesprochen wird (grundsätzlich muss mindestens ein erwachsenes Familienmitglied die deutsche Staatsangehörigkeit besitzen)3. Nicht berücksichtigt werden können Aupairs, die aus den Heimatländern der Gasteltern stammen oder die mit den Gasteltern verwandt sind. Auch verheiratete Au-pairs können zugelassen werden. Die gleichzeitige Beschäftigung von zwei Au-pairs kann genehmigt werden, wenn vier oder mehr Kinder unter 18 Jahren im gemeinsamen Haushalt leben. Der Au-pair-Vertrag muss über mindestens sechs Monate geschlossen werden. Eine wiederholte Zulassung ist nicht möglich, auch dann nicht, wenn die Höchstdauer von einem Jahr nicht ausgeschöpft wurde. Eine Aufenthaltsgenehmigung benötigen alle Au-pairs aus Nicht-EU-/EWR-Staaten. Sie wird grundsätzlich allen Personen erteilt, die eine Arbeitsgenehmigung erhalten können. Au-pairs aus EU-/EWR-Staaten benötigen eine „Aufenthaltserlaubnis-EG“."

PS: Nemáš náhodou na mysli získání neomezeného pracovního povolení? To s aupair nemá nic společného, práce aupair se nepočítá k odpracované době potřebné pro získání neomezeného pracovního povolení.
« Poslední změna: Leden 22, 2008, 03:06:03 pm od David » Zaznamenáno
Mája



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #6 : Leden 21, 2008, 08:18:41 pm »

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli je možné jet jako au-pair jen na 1-2 měsíce v létě. Zastoupit nějakou au-pair, která by chtěla jet v létě domu za rodinou nebo něco takového...díky za informace. A kde bych kdyžtak mohla takové au-pair hledat a kontaktovat.
Zaznamenáno
Yvetta



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #7 : Březen 04, 2008, 03:43:08 pm »

Ahoj,můžete mi prosím někdo poradit?Chci odjet do Německa jako Au-Pair.Je mi 25let a už jsem v Německu jako Au-Pair byla (před 4 lety).Našla jsem si rodinu. Nevím,jak to mám udělat s pracovním povolením.Já tam nechci být zase nelegálně. :(Tam rodiny shání třeba 40 -letou Au-pair na 2 roky-To tam je načerno? Jsem v rozpacíchDěkuji moc za odpověď
« Poslední změna: Březen 05, 2008, 04:50:03 pm od David » Zaznamenáno
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« Odpověď #8 : Březen 05, 2008, 04:42:04 pm »

Ahojky yvet, v tomto pripade je to opravdu na cerno, aupair v nemecku jestli jsi registrovana na uradu prace muzes delat rok, pokud jsi pred cyrmi lety registrovana nebyla tak muzes ted v pohode zase odjet

Zaznamenáno

Makis
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #9 : Březen 05, 2008, 05:02:38 pm »

Ahoj, od 25ti to bohužel už nejde jako aupair, ale můžou tě zaměstnat třeba jako Kindermädchen na minijob (400€ basis). Více info např. tady nebo si můžeš vyřídit živnosťák.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Spanelsko.es © 2024
Milujeme Španělsko - Ze Španělska o Španělsku, česky i španělsky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Španělsku - Španielsku.
Pokud jedete z nebo do Španělska - spolujizda autem vám ušetří náklady na cestu.

autostop| Zahnarzt München