Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pracovni povoleni, pojisteni...  (Přečteno 23219 krát)
Veronika S



Karma: 0
Příspěvků: 12


« : Březen 19, 2008, 11:32:39 am »

Koncem brezna koncim se studiem a nevim, co mam delat dal. Praci mam a zamestnmavatel me chce i nadale. Bohuzel dodnes neodeslal formular zadosti o pracovni povoleni. Takze od 1.4. nebudu mit praci. Mam se tedy prihlasit na pracovnim urade jako nezamestnana? A jak je to s pojistenim? Ted jsem jeste jako student pojistena v CR, ale od 1.4. se chci pojistit tady v Nemecku. Musim si to pojisteni platit sama? A jeste jedna otazka. Se studiem mi konci (dle formulare) povoleni k pobytu. Musim o to zazadat znovu?

Diky za odpovedi a tipy
Veru
« Poslední změna: Březen 19, 2008, 08:05:56 pm od David » Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #1 : Březen 20, 2008, 02:38:11 pm »

Mila Veroniko, byl jsem pred par mesici v trochu podobne situaci.
Kdyz zamestnavatel ten formular dnes neodeslal, a odesle jej az v utery 25.3, tak se taky nic nedeje, nekdy ziskas pracovni povoleni velice rychle, v mem pripade to trvalo jen devet dni, ale zalezi na firme, pozici, zduvodneni kandidata a i na tvem profilu. Na pracaku bych ti hlasit se jako nezamestnana nedoporucoval, hlavne nevim duvod proc bys to mela tak delat a ani si nemyslim ze by ti to v tvem pripade pomohlo.
Pojisteni - jako student si pres Cesko pojistena i v Nemecku (aspon u me to bylo tak ze jsem potrvzeni o studiu dal v Praze a protoze tam jsem tedy byl pojisteny jako student, tak tady u AOK po te co jsem take ukazal potvrzeni o studiu, nebyl problem). Pojistena pak budes automaticky pres zamestnavatele v Nemecku, on se o tyhle vsechny veci pak postara a nalezite ti to ztrhne z platu Úsměv
Pokud bys tu praci tak rychle nedostala, doporucuju si platit pojistny v Cesku a pro Nemecko si zaridit turisticky, vyjde te to na nejaky 3000 +- 1000 na cely rok, coz je super cena, kdyz bys to mela porovnat s tim kolik bys platila primo tady.
Povoleni k pobytu ti nekonci, jsme v Evropske unii, takze tu muzes zustat i tak Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Spanelsko.es © 2024
Milujeme Španělsko - Ze Španělska o Španělsku, česky i španělsky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Španělsku - Španielsku.
Pokud jedete z nebo do Španělska - spolujizda autem vám ušetří náklady na cestu.

autostop| Zahnarzt München