Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: predsudky, tabu u Nemcov  (Přečteno 199060 krát)
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #15 : Březen 26, 2015, 03:38:22 pm »

Katty - teraz neviem, co si chcela vybavit na urade, ale "Existenzminimum" je presne definovane a urcite najdes o tom dost popisane na internete. ci to automaticky znamena, ze taku ciastku musia vyplacat KAZDEMU kto nema prijem, neviem
viem, ze je problematicke rozhodnut veci ako napr. aky "drahy" byt si moze dotycny na podpore nechat platit ... tam je mozne, ze rozhodovanie je rozne, pretoze v roznych mestach su aj rozne ceny byvania ... ale nevidim do toho

napr. ked ide o ludi, co nic nezarabaju:
"399 Euro monatlich – so definiert die deutsche Politik 2015 das Existenzminimum"
zdroj:http://www.zeit.de/politik/deutschland/2015-01/hartz-iv-regelsatz-berechnung-warenkorb


ked zase ide o minimum z hladiska "Schuldnerrecht" tak je tiez definovane:
"Das pfändungsfreie Existenzminimum gemäß § 850c ZPO liegt seit dem 1. Juli 2013 bei einer alleinstehenden Person bei 1.045,04 € netto pro Monat"
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #16 : Březen 26, 2015, 03:47:34 pm »

Jo to je vse tak definovane ale pred lety jsem neumela dostatecne jazyk a dostat tuto informaci od urednice bylo nemozne.Bylo to TO tabu. Neodpovedela mi na tu otazku nikdy. Proto jsem to ted psala.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #17 : Březen 26, 2015, 03:51:35 pm »

Katty - aha ok to je zaujimave. Skoda, ze si nevedela nemecky, vytiahla by si na nu  prislusnu definiciu aj s paragrafom  uz by to bolo ;-)
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #18 : Březen 26, 2015, 08:11:42 pm »

kleena - a v Cechach a na Slovensku sa pytat naplaty tabu nie je?
Já jsem snad něco takového řekl...?

cize ked  pridem do nemocnice a opytam sa lekara, tak mi ochotne povie
He?

budem sa chvilku bavit s riaditelom gymnazia, kam chodia moje deti
Heee???

potom pojdem s autom do servisu, opytam sa sefa ze kolko zaraba
Jakže?

Člověče Rudo, už ten sajrajt nehul!
Nevím, jaks na takové cancy přišel, ale já nic takového neřekl, tak nevím, co tahle litanie má znamenat??
« Poslední změna: Březen 26, 2015, 08:13:26 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #19 : Březen 26, 2015, 08:15:02 pm »

Kleena - klidek, ja nehulim, ani som to nikdy neskusal ;-)

ja som len urobil taku malu "logicku hracku" - ak je teda "pytat sa na vysku platu" nejake typicky NEMECKE tabu, tak som myslel, ze v Cechach alebo na SK je tomu inak ;-)

ja sa vzdy snazim - ked sa ludia na nieco v D pytaju alebo to v D zdoraznuju - snazim na to pozriet, ci je to na SK  inak ;-)
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #20 : Březen 26, 2015, 08:16:38 pm »

kleena - ale mas pravdu, otazky mali ist skor na osobu, co zalozila temu ;-)
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #21 : Březen 26, 2015, 08:28:07 pm »

Kleena - klidek, ja nehulim, ani som to nikdy neskusal ;-)

ja som len urobil taku malu "logicku hracku" - ak je teda "pytat sa na vysku platu" nejake typicky NEMECKE tabu, tak som myslel, ze v Cechach alebo na SK je tomu inak ;-)

ja sa vzdy snazim - ked sa ludia na nieco v D pytaju alebo to v D zdoraznuju - snazim na to pozriet, ci je to na SK  inak ;-)
Dotaz ovšem nezněl "co dělají Nemci ze všech nejblběji", ani "co byste řekli, abyste byli za úplného troubu".
Dotaz zněl "co si myslíte, že jsou taková pěkná německá tabu".
A tam ten plat určitě patří. A při tom všem je ti určitě jasné, že je rozdíl ptát ze na plat náhodných cizích lidí, což tvou volnou fabulaci posouvá někam na úroveň, kterou netřeba popisovat, a ptát se na to lidí, se kterými máš nějaký bližší sociální vztah.
A jinak ano, opravdu si myslím, že v ČR si kamarádi plat řeknou spíše, než zde - i když pravda, už nějakou dobu se tam běžně nezdržuji.
« Poslední změna: Březen 26, 2015, 08:29:31 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #22 : Březen 26, 2015, 08:31:26 pm »

kleena - ok takze ide o tabu pytat sa na platy kamaratov, v Nemecku sa to nesmie, v Cechach sa da ...
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #23 : Březen 26, 2015, 08:45:33 pm »

Ja myslim ze i v ceske pracovni smlouve by se dala najit formulace typu - vse co je zde napsano je duverna informace pouze mezi zamestnavatelem a zamestnancem.
Coz znamena i to ze vyse platu , coz je soucast pracovni smlouvy je duverna informace a nemuzeme ji tedy sdelovat komukoli.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #24 : Březen 26, 2015, 08:48:56 pm »


Dotaz ovšem nezněl "co dělají Nemci ze všech nejblběji", ani "co byste řekli, abyste byli za úplného troubu".
Dotaz zněl "co si myslíte, že jsou taková pěkná německá tabu".
A tam ten plat určitě patří. A při tom všem je ti určitě jasné, že je rozdíl ptát ze na plat náhodných cizích lidí, což tvou volnou fabulaci posouvá někam na úroveň, kterou netřeba popisovat, a ptát se na to lidí, se kterými máš nějaký bližší sociální vztah.
A jinak ano, opravdu si myslím, že v ČR si kamarádi plat řeknou spíše, než zde - i když pravda, už nějakou dobu se tam běžně nezdržuji.

Kleeno, v pohode, mne to od Rudy docela pobavilo, je to nadsazka, dotahnul jen ad absurdum tema, ktere je, bych rekla, kazdemu jasne.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #25 : Březen 26, 2015, 08:52:51 pm »

kleena - ok takze ide o tabu pytat sa na platy kamaratov, v Nemecku sa to nesmie, v Cechach sa da ...
Nevím, to je už zase zcela volná dedukce, výrok, který tu takto nikdo neutrousil. Nevím, k čemu se tady chceš dopracovat.

Kleeno, v pohode, mne to od Rudy docela pobavilo, je to nadsazka, dotahnul jen ad absurdum tema, ktere je, bych rekla, kazdemu jasne.
Ať si každý svá tabu navrhne, můžeme se o nich bavit, ale nějaká extempore "ad absurdum" či "ad nauseam" myslím nejsou nutná. Vtipné mi osobně přijde něco jiného, tohle  mého pohledu jasně cílilo na to, původní výrok shodit...a tak nějak mi uniklo proč vlastně.
« Poslední změna: Březen 26, 2015, 08:55:57 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #26 : Březen 26, 2015, 08:58:20 pm »

kleena - no ja sa chcem dopracovat k tym typicky nemeckym tabu, ktore v CZ/na SK nie su ;-)

extempore nie su nutne, ale ani zakazane ;-)
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #27 : Březen 26, 2015, 09:02:07 pm »

extempore nie su nutne, ale ani zakazane ;-)
To je pravda. Každému co jeho jest.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #28 : Březen 26, 2015, 10:22:40 pm »

Mohol by mi prosim niekto vysvetlit, co je to extempore? Dakujem
Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #29 : Březen 26, 2015, 11:30:26 pm »

Extempore je výstup, který předvádějí mimo normálních herců např. histrioni. Škleb No , ono to ale vlastně k smíchu není, tak pardon.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Spanelsko.es © 2024
Milujeme Španělsko - Ze Španělska o Španělsku, česky i španělsky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Španělsku - Španielsku.
Pokud jedete z nebo do Španělska - spolujizda autem vám ušetří náklady na cestu.

autostop| Zahnarzt München