Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: predsudky, tabu u Nemcov  (Přečteno 199058 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« : Březen 25, 2015, 06:49:19 pm »

Aké poznáte, stretli ste sa?

« Poslední změna: Březen 26, 2015, 12:12:36 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #1 : Březen 26, 2015, 01:34:35 pm »

Mne bolo napriklad povedane, sa NIKDY nemam pytat na plat!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Březen 26, 2015, 01:59:42 pm »

Mne bolo napriklad povedane, sa NIKDY nemam pytat na plat!
My máme například ve smlouvách, že si platy nesmíme sdělovat, že jsou důvěrné. Ale opravdu nikdo se o svém platu nechce konkrétně bavit, maximálně řádově...ale i to spíš s kolegy, se kterými jsme si bližší. Ostatně ani já nemám zapotřebí někomu říkat, kolik vydělávám. Ani v ČR...

Další pěkné tabu je samozřejmě nacistická minulost. O tom už jsem se tu kdysi rozepisoval.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Březen 26, 2015, 02:06:20 pm »


kleena - a v Cechach a na Slovensku sa pytat naplaty tabu nie je? cize ked  pridem do nemocnice a opytam sa lekara, tak mi ochotne povie, kolko presne zaraba, ake plati odvody a dane a tak? ;-)
budem sa chvilku bavit s riaditelom gymnazia, kam chodia moje deti a on sa mi hned zveri ze co a ako zaraba (da sa to inak najst priblizne v tabulkach...) aj so vsetkymi priplatkami a tak?

potom pojdem s autom do servisu, opytam sa sefa ze kolko zaraba, ked uz si u nich necham opravit auto - a on mi ochotne vyklopi vsetky cisla, ved mu je to jedno ?;-)
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #4 : Březen 26, 2015, 02:26:00 pm »

Jo to jsem mela ve smlouve taky.
Vyslovny zakaz plat nekomu rikat.
Nacisticka historie v mem okoli tabu neni.
No , kdyz ctu titulky novin tak porad nekde bombardujou stale jsou nove a nove valky a tabu to neni.

Moje okoli je pravicove ( Pirna je tim vyhlasena) a predsudky jsou hlavne vuci Asylbewerber. To je ted horke tema kam se podivam.
Nesnasenlivos k teto likvidacni politice do toho Recko a pak kouknou na vyplatni pasku kde odvody na danich jen rostou. Potom v TV titulky kolik miliard jde na asyl.
Jde to spatnym smerem a predsudku zacne zase pribyvat.

Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #5 : Březen 26, 2015, 02:28:12 pm »

Kleena, s takym niecim som sa stretla  este na Slovensku, ze som nesmela povedat ani vysku platu.
No, ja to takisto nikomu nevykvakavam, ale doma sa furt pytaju, kolko zaraba moj muz, kolko zarabam ja (myslim rodina )
Mna to obcas zaujima, ale skor z dovodu, ze kolko je plat priblizne v nejakej branzi, o ktoru sa ja konkretne zaujimam.

Pamatam sa, ako si o tej nacistickej minulosti pisal.
Mam znameho, co chodil do skoly v 70-tych rokoch a hovoril, ze sa v skole o svojej nacistickej minulosti teda DOST ucili, ze mu to bolo az neprijemne, akoby sa v nich snazili vyvolat pocity viny … mozno prave takyto pristup v Nemcov sposobil, ze sa hanbia a preto o tom neradi hovoria.
Ale, to su samozrejme, len moje domnienky.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #6 : Březen 26, 2015, 02:29:43 pm »

katty - a kolko zarabas? na akej pozicii, v hrubom a potom v cistom?
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #7 : Březen 26, 2015, 02:30:38 pm »

Mne se treba stalo, ze se me na plat zeptali pritelovi rodice. A zustali znacne opareni, kdyz jsem jim rekla, ze o tom se nebavim ani se svymi rodici a ze je jich houby co po tom. Úsměv A taky, dokud od nihoko nic nechci, nevim, proc bych se o tyhle informace mela s nekym delit.

Mj. nezamestnanost apod., jahodo: Moji prarodice se me po dvou semestrech studia nedockave vyptavali, kdy konecne pujdu do zamestnani (i kdyz uz jsem si na zivobyti velkou mirou vydelavala sama), neustale se vzrusovali, ze ten soused nedela, jak je liny... A to i v dobe, kdy jejich dve dcery, moje tety, byly a jsou dodnes nezamestnane. Ovsem chran Buh, aby se na to rec nejak stocila. Takze pokud  to je tak v Nemecku, v CR je to, co se statusu nezamestnany tyce, aspon podle moji zkusenosti minimalne zrovna tak hrozne Mrknutí

Mne nekdy prijde usmevne, ze si tady cizinci vsimaji nejakych spolecenskych radoby neduhu a uplne zapominaji, ze u nich doma je to presne to same, ne-li horsi.


« Poslední změna: Březen 26, 2015, 02:33:02 pm od bjetka » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #8 : Březen 26, 2015, 02:37:46 pm »

Mne se treba stalo, ze se me na plat zeptali pritelovi rodice. A zustali znacne opareni, kdyz jsem jim rekla, ze o tom se nebavim ani se svymi rodici a ze je jich houby co po tom. Úsměv A taky, dokud od nihoko nic nechci, nevim, proc bych se o tyhle informace mela s nekym delit.




ok takze zda sa, ze v Cechach je to uz tiez tabu ...
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #9 : Březen 26, 2015, 02:41:10 pm »

Rudo , ja jdu po velikonocich zase do skoly  Mrknutí
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #10 : Březen 26, 2015, 02:47:08 pm »

bjetka, ono sa to da vystihnut tym Jezisovym: "Vidis smietku v oku svojho blizneho a brvno vo svojom vlastnom nevidis"
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #11 : Březen 26, 2015, 02:51:53 pm »

Katty - si mohla aspon TERAJSI plat uviest, ked uz sme tu medzi nami slovakmi a cechmi ;-)
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #12 : Březen 26, 2015, 02:58:29 pm »

Jo ja delala pomocnou v pivovaru za 1000 E.
Uz budes v klidu spat ?? Škleb
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #13 : Březen 26, 2015, 03:00:25 pm »

Katty - diky, uz jooo ... tak predsa len to nie je tabu v Cechach !!! ;-)
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #14 : Březen 26, 2015, 03:27:11 pm »

Rudo,ja myslim ze jsem to tu jiz pred lety psala.Jinak me je to sumak co si kdo mysli a kolik vydelava.
Vzpomela jsem si na jedno tabu.
Nikde se nemuzu dopidit kolik je presne zivotni minimum pro osobu a kolik pro me a dve deti.
Kdyz jsem se na to ptala na urade tak jsem mela takovy dojem ze snad neni stanoveny a bude teprve posuzovano podle toho komu zrovna muj spis pristane na stole.
To je takove tabu na Urade Prace  Smích
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Spanelsko.es © 2024
Milujeme Španělsko - Ze Španělska o Španělsku, česky i španělsky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Španělsku - Španielsku.
Pokud jedete z nebo do Španělska - spolujizda autem vám ušetří náklady na cestu.

autostop| Zahnarzt München