Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Problemy s pracovnim povolenim atd.  (Přečteno 37309 krát)
ollum99



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Listopad 02, 2006, 04:11:13 pm »

Ahoj,

mam vetsi problem. K pochopeni nekolik nezbytnych dat: jsem student LMU, radne zapsany; samozrejme jesem v Mnichove zcela legalne nahlasen na KVR; pojisteni mam u VZP v CR; Lohnsteuerkarte mam take.

Paracuji jiz dele nez mesic v oblasit gastronomie, vydelek cini odhadem 300-400 EUR mesicne(2-3 puldne/tyden). Tento tyden jsem mel byt vyplacen, ale zamestnavatel tvrdi, ze to neni mozne, jelikoz pry potrebuje urcite udaje, ktere jsem mu jeste nedodal. A zde vyvstava muj problem:

Zamestnavateli jsem odevzdal jiz:
- kopii Studentenausweis
- kopii Immatrikulationsbescheinigung
- kopii mezinarodni(EU) karticky zdravotniho pojisteni (takov ta modra, mozna rok stara - ceska VZP  Mrknutí )

Zamestanavatel po me pozaduje nadale:
- potvrzeni o zdravotnim pojisteni
- Sozialversicherungsnummer
- Aufenthaltsgenehmigung + Arbeitserlaubnis

Problemu je hned nekolik, zacnu s Arbeitsgenehmigung + Arbeiterlaubnis. Kdyz jsem se pred ca dvema lety hlasil na KVR, samozrejme jsem vyplnil zadost o udeleni Aufenthaltgenehmigung. Kdyz na mne prisla rada, bylo mi receno, ze jako student z EU ten formular mohu klidne zahodit, tzn. ze Aufenthaltsgenehmigung s mym statutem nepotrebuji. Presto ji ode mne zamestnavatel zada!? Ted nevim, jestli zamestnavatel jeste nazaregistroval, ze CR je v EU, anebo ma pravdu, a ja se o to dodatecne budu muset postarat. (??)

Nadale pozaduje potvrzeni o zdravotnim pojisteni. Vysvetloval jsem mu, ze jsem pojisten u VZP v CR, a ze v akutnich pripadech pojistovna platby prebira(u doktora atd. to funguje absolutne bezproblemove). Pokud vim, existuje zakon, ktery zakazuje pojisteni jedne osoby ve dvou statech EU. Musi tedy stacit zamestnavateli moje karticka od pojistovny, respektive event. pisemne potvrzeni od pojistovny v CR? (Kazdy rok odevzdavam v Praze u VZP Immatrikulatiosnbescheinigung a tim padem za mne plati zdrav. pojisteni stat, elkoz jsem student) 

Z toho se odviji dalsi problem. Pozaduje po mne Sozialversicherungsnummer. Vubec nevim, jak bych se k necemu takovemu mel dostat. Za prve jsou studenti "nicht sozialversicherungspflichtig" pokud vim(platit pry nebudu ani ja, ale zamestnavatel, a pry jen nejaky "Beitrag an die Knappschaft", jestli jsem to dobre pochopil), za druhe pri pojisteni v CR se asi tezko dostanu k Sozialversicherungsnummer v SRN. Mozna existuje moznost, jak tohle vyresit, ale dosud jsem nic nenasel  Smutek .

Dost me ta cela zalezitost zatezuje. Lita mi tam docela dost penez a dalsich 6 tydnu cekani na vyplaceni pri pristi vyplate(pokud se to vubec povede) by mi asi opravdu zkomplikovalo situaci. Nadale si myslim, ze zamestnavatel me nejak nechce poskozovat. Je to ale vetsi podnik, a tim padem nechava delat vyuctovani pres nejaky Steuerberater, Anwalt atd. Proto by mne zajimalo, jestli musim a mohu dodat ty veci ja, anebo je oddeleni na vyplaty neschopne a jeste nezaregistrovalo zmenu prava po rozsireni unie.

Dekuji vsem mockrat za jekekoli info, ktere mi alespon trochu pomuze.

Ollum

P.S. Samozrejme dale pracuji i v listopadu a nerad bych se dozvedel na konci listopadu, ze neni nadale mozne mne vyplatit a ja tim makal vlastne dva mesice zadarmo.
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Listopad 02, 2006, 04:28:59 pm »

Cau,
- zajdi si na KVR pro Lohnsteuerkarte - tu dej zamestnavateli
- Sozialversicherungsnummer/karte - za me karticku vyridil prvni zamestnavatel
- pojisteni - zajdi na nejakou statni pojistovnu, napr. na AOK a ukaz jim ceskou karticku, at ti vystavi Sozialversicherungskarte (poslou ti ji postou)
« Poslední změna: Červen 05, 2007, 01:19:36 pm od David » Zaznamenáno
ollum99



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Listopad 02, 2006, 05:13:38 pm »

Dekuji mockrat.

Lohnsteuerkartu zamestnavatel uz ma od meho nastupu, tj. asi 6 tydnu  Úsměv

Pravda, to me nenapadlo. S tou AOK to urcite zkusim. Ta to vlastne vyrizovala v dobe pred v vstupem do EU.

Mozna tam dostanu i tu Sozialversicherungsnummer  Škleb . Pokud ne, tak stojim asi pred peknym problemem, jelikoz tu zamestnavatel vyzaduje nejintenzivneji.

Snad se to nejak povede.

Zatim, ollum
Zaznamenáno
danelka



Karma: 0
Příspěvků: 32



WWW
« Odpověď #3 : Listopad 04, 2006, 08:02:20 pm »

Ahoj,

ja jsem kvuli tomu "Sozialversicherungsausweis" zasla na "Deutsche Rentenversicherung" na Viktualienmarkt 8, myslim, ze jsem byla ve tretim patre a tam mi vystavili prechodny prukaz, ktery memu zamestnavateli stacil a original meho socialniho prukazu mi prisel do dvou tydnech na moji adresu tady v Mnichove. Nebyl v tom zadny problem, tamni pojistovaci se vyznaji.

Hodne zdaru!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Spanelsko.es © 2024
Milujeme Španělsko - Ze Španělska o Španělsku, česky i španělsky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Španělsku - Španielsku.
Pokud jedete z nebo do Španělska - spolujizda autem vám ušetří náklady na cestu.

autostop| Zahnarzt München