Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zivnostensky list /Gewerbeschein  (Přečteno 55562 krát)
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« : Listopad 06, 2006, 05:27:42 pm »

Ahoj lidi,
mam trochu specificky dotaz...  Úsměv
Jsem Cech, studuji v Nemecku a pritom normalne pracuju - nekdy 80 nekdy jen 40 hodin, podle toho jak je cas a zkousky na uni. Mam legalni job, pojisteni, Lohnsteurerkarte (1) proste v tom jobu neni zadny problem, ani s urady ani jinak. Ale jak to tak byva, penez neni nikdy dost a kdyz clovek studuje tak uz vubec ne ...  Šok Jedna (ceska) spolecnost by me mozna zamestnala, melo to byt puvodne na smlouvu o dile ale nejde to uz z nejakych firemnich duvodu ktere mi nejsou jasne, nejde. Rekli mi at si tu zaridim zivnostak a pak by to slo, ale ja nevim 1)jak na to
2)jestli je omezeni pro Cechy jako je napriklad prechodne omezeni pri uchazeni se tu o praci
3)jestli mohu i dal vykonavat praci kterou doted delam a nevadi ze mam ceske obcanstvi + nebude mi to brat tech 90 dni za rok
4)no a jak je to samozrejme s danemi, taky nevim jestli je nejaka hranice kterou clovek musi vydelat, kolik ten Gewerbeschein stoji, a jestli se to kvuli par stovkam Euro (prave ze to neni tolik abych mohl prestat delat praci kterou delam ted) vyplati.
Kdyby se nekdo nasel kdo by mi vsechno zodpovedel, bych byl vice nez rad!
Diky predem! Smích
Tomas
Zaznamenáno
danelka



Karma: 0
Příspěvků: 32



WWW
« Odpověď #1 : Listopad 06, 2006, 11:45:30 pm »

Ahoj Tome,

nevim, jestli ti odpovim na vsechny otazky, ale aspon neco.

1) zadost si muzes podat i elektronicky, vice na http://www.muenchen.de/Rathaus/kvr/buergbuero/gewerbe/gewerberegisterauskunft/102679/index.html
Jinak osobne an Kriesverwaltungsreferat na Poccistraße

2) pokud jsi student, tak to dostanes bez problemu

3) nevim presne

4) v Regensburgu to stalo 20 eur. Mnichov bude mozna drazsi, slysela jsem neco kolem 40. Muzes si myslim vydelat kolem 7.000 rocne bez dani - formulare k danim, ktery ti dojdou, jednoduse vyplnit a pokud mas min nez 7.000, tak se nic nedeje.

Praci zdar!
Danca
Zaznamenáno
danelka



Karma: 0
Příspěvků: 32



WWW
« Odpověď #2 : Listopad 06, 2006, 11:51:24 pm »

To jsem jeste ja.
Bod 1) je spatne. Osobni navsteva kvr na poccistr. te v zadnem pripade nemine. Formular a dalsi info najdes na http://www.muenchen.de/Rathaus/kvr/gewerbugast/gewmeld/38397/index.html
Zaznamenáno
Veronika S



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #3 : Listopad 07, 2006, 02:12:43 pm »

Ahoj Tome,

jen jsem te chtela upozornit na jednu "malickost". Jako student muzes tydne pracovat pouze 20hodin. Pokud prekrocis tuto hranici, tak ztracis statut studenta. Gewerbeschein stoji kolem 20EUR a doba vyrizeni se pohybuje kolem 14-30dni. Dane student odvadi pokud prekroci hranici cca. 1200EUR za mesic. Dane dostanes ale zpatky - formular na Deroystr. na Finanzamtu. Hlavne si hlidej tech 90dni za rok - prekroceni se netoleruje a jsou s tim potize. Hodne zdaru, Vroni
Zaznamenáno
Robo



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #4 : Listopad 07, 2006, 10:37:46 pm »

Ahoj Tome

Co se tyka zivnostenskeho listu (podnikani v EU tedy i v Nemecku)

1. Zivnostensky list si muzes zaridit i v Cechach, coz znamena obehat si nekolik uradu:
a.vypis z trestniho rejstriku
b.zivnostensky urad
c.financni urad
d.socialku
e.zdravotni pojistovnu
2. Stanes-li se osobou samostatne vydelecnou cinnou, mas povinost mesicne si sam platit socialni a zdravotni
(v pripade ze je za tebe neplati jeste zamestnavatel)
3. Pokud jsi v nemecku jako samostatne vydlecna osoba - zivnostnik, nemusis zadat o pracovni povoleni
mas pouze povinost se zaregistrovat
4. Dane: V pripade ze prekrocis v danem roce vice nez 183 pracovnich dni platis dane v Nemecku, pokud
tuto dobu neprekrocis, platis dane v CR. 183 dni je kumulativni, tj scita se i obdobi kdy nepracujes na zivnostensky list.
5. V CR tak ci onak musis na konci zaplatit min dan z podnikani, tusim cca 10 000 kc

Jak je to v kombinaci se studiem opravdu nevim, ale treba ti tohle alespon trochu pomuze.
Robo


« Poslední změna: Listopad 07, 2006, 10:39:05 pm od Robo » Zaznamenáno
jitka_s



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Duben 24, 2008, 09:52:27 pm »

ahoj,

jak to nakonec dopadlo? podle informací, které mám já tu student z nových členských států EU zapsaný ke studiu na něm. VŠ na živnostenský list pracovat nemůže. pokud ano, zajímalo by mě, jaké v tom případě platí lhůty. 90 dní stejně jako pro studenty-zaměstnance?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Duben 25, 2008, 03:51:36 pm »

Co se samotneho vyrizeni Gewerbeschein tyce, dostane ho podle mych informaci kazdy, u koho to nevylucuje jeho povoleni k pobytu. Jako obcan clenske zeme jsi pravnen se zde zdrzovat jak chces -> GwS v kazdem pripade dostanes. Jelikoz ale nejsem student, nemuzu rict nic o tom, jak je to s vydelky a statutem studenta.
Co by mne samotneho zajimalo, je jak je to s danemi v pripade, ze clovek pracuje na pracovni pomer a zaroven na GwS. Slysel jsem ale, ze ma tato kombinace byt pomerne nevyhodna.

Coby cesky zivnostnik, ktery svou cinnost vykonava zde, je treba se tu stejne jaksi nahlasit. Je to tak?

Ma s tim nekdo prakticke zkusenosti?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lucynda



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #7 : Duben 26, 2008, 12:48:27 pm »

Ja jsem taky studentka a na zivnostak tady normalne delam. A vedle toho mam jeste i normalni Aushilfejob. A zadne problemy. Na KVR to stoji 40 € a clovek opravdu na zivnostak nesmi vydelat vice bez 7 tis. eur, aby nemusel platit dane. A tydne by nemel prekrocit tech 20h - behem semestru teda...Ale na zivnostak se daji psat i Pauschale, takze s tema hodinama by to nemel byt problem... :-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Spanelsko.es © 2024
Milujeme Španělsko - Ze Španělska o Španělsku, česky i španělsky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Španělsku - Španielsku.
Pokud jedete z nebo do Španělska - spolujizda autem vám ušetří náklady na cestu.

autostop| Zahnarzt München