Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Jak vyridit povoleni?  (Přečteno 48738 krát)
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« : Leden 30, 2007, 03:31:56 pm »

Ahojky, mam problem na tady to probirane tema. Pracovala jsem v Nemecku neco pres rok jako au-pair a chtela bych se vratit a pracovat tady zase v jinem oboru. Jak mam v tomto pripade postupovat s vyrizenim povoleni? mam na neco takoveho vubec narok nebo je prace v Nemecku mozna jenom jako student nebo kdyz se pracovalo v pracovnim pomeru v Nemecku jiz nekolik let? Netusim, z ktereho konce na to jit, muze prosim nekdo helfnout? Úsměv
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
Re:
« Odpověď #1 : Leden 30, 2007, 03:51:08 pm »

Ahoj,
precti si tady to
Zaznamenáno
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #2 : Leden 31, 2007, 07:30:54 am »

Diky za odpoved  Mrknutí - kdyz se na to tak celkove mrknu, tak me napadaj zase dalsi moje otazky (asi bych nad tim nemela tolik premyslet a spis jednat  Jsem v rozpacích ale - info je info  Smích )
- pres agentury jet nechci (zkousela jsem, ale neklaplo to)
- nemecky zivnostak (kde ziskat o nem info, jak jej vyridit, co je k tomu zapotrebi? no, zkusim mrknout na net a uvidime na co narazim) a pak jeste teoreticky - vyridim zivnostak, nenajdu nebo pozdej ztratim praci - muzu i v techto pripadech v Nemecku zustat?
- pises, ze se mam zamerit na obory, kde je nedostatek - doprava, postak atd. - muzu takovou praci v Nemecku delat? nebo jak jsem se vsude docetla, muzu pracovat jen na sezonu (zemedelstvi, supermarkety, hotely, restauracky) na 3 mesice a pak musim zpet do CR?
- jak mam sehnat rocni smlouvu, kdyz vsude pisou, ze muzu pracovat jen jako sezonni pracovnik 3 mesice?? nebo se pletu a je to tak, ze kdyz si najdu praci, tak tady pracovat muzu i dele??

Chjo, sorry za tolik otazek, ale porad me to vrta hlavou a nevim z jakeho konce na to skocit  Co???

...ona moje situace je takova, ze jsem v Nemecku makala jako au-pair, nasla si tady pritele, u rodiny jsem s praci uz skoncila a ted hledam moznost (nejlip pracovni), jak tady zustat aspon trosku oficialne. Zatim jsem tady jako - turista (?), mezi nama nacerno, ale takhle to do nekonecna nejde, tak sbiram info, jak se z toho vymotat  Jsem v rozpacích
Zaznamenáno
woolley



Karma: 1
Příspěvků: 34



« Odpověď #3 : Leden 31, 2007, 12:51:28 pm »

S pracovnim povolenim ti moc neporadim, ale pokud jde o to zustat tu oficialne, to muzes i bez zamestnani a to jak dlouho chces a to uz od vstupu CR do EU. Jen si musis sama platit zdravotni pojisteni.  Ja jsem to tak ze zacatku taky mela. Normalne jsme se prihlasila na KVR, delala jsem jazykovy kurz, platila si dal zdravotni pojisteni v CR.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Leden 31, 2007, 01:46:29 pm »

Pokud Ti KVR vystavil "Bescheinigung über Freizügigkeit", nebo jak se to presne jmenuje, muzes tu zustat i bez prace. Pokud nevystavil, zazadej si o nej, maximalne budou chtit vidte priteluv prijem, ale i to by v podstate nemeli. U nas s tim sice sasili, pak ale proste dosel postou hotovy doklad, s tim, ze uz tam chodit nemame.

Co se prace tyce, kdyz si tady vyridis zivnostak, muzes na nej pracovat jak dlouho chces. Stat pak bude jenom chtit videt dane. Slysel jsem neco o tom,z e se pak stat divi a vzteka, kdyz tvrdis, zes nic nevydelal, a nejakou standardni vysi dane stejne chce. to ale nemam overene, muselo by se trochu resersovat.

S pracovnim pomerem to mas tak - kdyz dostanes pracovni povoleni, je to v suchu. A to povoleni mas realnou sanci dostat - ne jen sezonni, ale "normalni" - jen je potreba, aby ta prace byla, nebo tak alespon podle popisu a mzdy znela, trochu kvalifikovana. Na pomocne zednicke prace to bude tezsi nez jako "Sales manager pro Ceskou Republiku". Cim kvalifikovaneji to zni a cim vic firma potrebuje prave Tvoje vyjimecne schopnosti (vyhoda, pokud nejake opravdu mas, treba jsi neco vystudovala, neco, co lze pouzit i tady, plus k tomu velmi dulezita znalost cestiny, neb "firma se prave soustreduje na cesky trh"), jsou sance dobre. Tolik aspon mily pan z pracaku, se kterym jsem nedavno mluvil.
Kazdopadne je nejlepsi nejdriv shanet firmu, ktera by Te zamestnala, s tou pak domluvit, co na pracak napisi - nejake ty vyjimecne schopnosti - a pak sef odboru bud potvrdi, nebo nepotvrdi... A nebat se na ten pracak zajit a poradit se - "mam tady pritele, ziji tady s nim a zit budu, ucim se nemecky, chtela bych legalne pracovat, jak vidite sance".
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #5 : Únor 01, 2007, 07:01:24 am »

Jee, lidicky, diky moc za konecne prakticke odpovedi, jste mi naprosto zvedli naladu  Mrknutí Jen by me zajimalo, jestli nebudou nemci treba zkoumat, zda mam dost penez na to, abych tady mohla zustat zatim i bez prace? neco takoveho jsem cetla, ale nevim, jak je to v praxi - chtej vubec neco takoveho nebo je to jen banalita? A nema nekdo zkusenosti s tim zivnostakem? jak je to s danema atd... Ale i tak jeste jednou dikec  Úsměv
Zaznamenáno
Alca99



Karma: 0
Příspěvků: 17


« Odpověď #6 : Únor 01, 2007, 12:48:02 pm »

Ahoj Venculinka ja teraz utekam na nakupy ale ked budem mat cas tak sa Ti ozvem. Ale chcem Ta upozornit ze to bolo velmi zdlhave,neprijemne,... a dost narocne na psychiku financie a cas. v prvom rade si najdi niekoho kto ta zamestna na 1 rok a kto Ti bude ochotny vybavit papiere a to nie je srranda. musim frcat. papa Alca 99
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Spanelsko.es © 2024
Milujeme Španělsko - Ze Španělska o Španělsku, česky i španělsky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Španělsku - Španielsku.
Pokud jedete z nebo do Španělska - spolujizda autem vám ušetří náklady na cestu.

autostop| Zahnarzt München