Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Práce v Německu v rámci korporace  (Přečteno 21245 krát)
czechreferee



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Říjen 08, 2010, 09:24:18 pm »

Zdravím všechny,
trochu jsem se prokousal některými tématy, ale chtěl bych se zeptat na pár otázek, na které jsem nenašel odpověď.

- Stěhuji se do Německa za pracovní nabídkou, kterou jsem dostal od německé pobočky firmy, pro kterou pracuji v čechách
       - předpokládám, že v takovémto případě není potřeba pracovní povolení a stačí se po přestěhování nahlásit na úřadě?
- cca. za 3 měsíce se za mnou přestěhuje i žena (na rodičovské) s prckem 10 měs. Rodičovskou bude i nadále čerpat v ČR.
       - co pro ně musím zařídit? Přihlášení k pobytu, musejí mít německé pojištění nebo si mohou nechat české (jestli mám správnou 
          informaci tak člověk může mít pojištění kdekoliv v EU)?
        - Bude mít žena nebo já nárok na nějaké příspěvky, úlevy?
- Budu mít s sebou auto na čr značkách. Dost jsem toho tady přečetl a pochopil jsem, že se musí platit Kfz steuer. Na co bych se chtěl zeptat je, zda-li můžu mít auto na českých SPZ i s pojištěním v ČR a v Německu k tomu platit Kfz steuer?

Zatím se ženou plánujeme v Německu strávit 2-3 roky a nechce se nám "pálit mosty" v čechách a při návratu vše obnovovat.

Díky za rady a odpovědi.
Zaznamenáno
duin



Karma: 6
Příspěvků: 22



WWW
« Odpověď #1 : Říjen 11, 2010, 10:34:30 am »

Ahoj,
pred rokem jsem resil totez. Pobocka zahranicni spolecnosti v Brne byla zrusena a vsichni jsme dostali padaka. Zhruba v polovine listopadu mi byla nabidnuta podobna pozice tady v Mnichove a ja ji prijal. Vetsinu formalnich zalezitosti sice za me resil zamestnavatel ale trosku neco vim. O pracovni povoleni jsem musel zazadat a vyrizeni trvalo cca 4 tydny. Zadost jsem musel podat i presto ze pracuji v IT a mam vysokoskolske vzdelani. Trvale bydliste v CR jsem nezrusil (snad se tam nekdy vratim) ale po ziskani bydleni jsem se registroval k pobytu na mistnim urade v Mnichove.
Ted mam nemeckeho zamestnavatele, odvadim tu dane a musim mit nemecke zdravotni pojisteni. Neni mozne mit zdravotni pojisteni v CR a v DE, takze jsem ceske zdravotni pojisteni zrusil (VZP). Dalo se to vyridit mailem a telefonicky, i kdyz si myslim ze by meli vyzadovat osobni ucast.
S autem tu jezdim na CZ znackach, povinne ruceni platim v CR, zadne Kfz steuer neplatim. Jestli je to problem nebo ne, tak to nevim ale zadny problem jeste nebyl. Je fakt ze v CR jsem autem docela casto (min 1x do mesice) a nevidim duvod si vyrizovat nemecke znacky.
S manzelkou a ditetem  ti neporadim, protoze zenaty nejsem.

Mej se
Pavel
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Spanelsko.es © 2024
Milujeme Španělsko - Ze Španělska o Španělsku, česky i španělsky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Španělsku - Španielsku.
Pokud jedete z nebo do Španělska - spolujizda autem vám ušetří náklady na cestu.

autostop| Zahnarzt München